Nietypowe parkingi na świecie – czy słyszałeś o ich istnieniu?

zasady parkowania na parkingach
Zasady bezpiecznego parkowania – wszystko, co musisz wiedzieć
10 kwietnia 2018
Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego samochodu?
14 maja 2018

Nietypowe parkingi na świecie – czy słyszałeś o ich istnieniu?

Parking parkingowi nierówny. Prowadząc parking przy lotnisku Wrocław, interesujemy się działaniem branży i chętnie zaznajamiamy z rozwiązaniami, jakie stosuje się na innych parkingach. Dziś przedstawiamy najbardziej nietypowe parkingi na świecie.

1. Parking przy Publicznej Bibliotece w Kansas City

Na tym parkingu fasada budynku przybrała formę wielkiej półki z książkami. Na ścianach namalowano grzbiety książek mierzących aż 25 metrów. Całość wygląda monumentalnie i naprawdę pięknie. Wśród książek zaprezentowanych na murze znajdują się różne pozycje, min. „Władca Pierścieni” Tolkiena.

2. Parking w Detroit

W Detroit w Stanach Zjednoczonych parking powstał w starym kinie Michigan Theatre. Jak widać, każdy pomysł jest dobry, by na nowo zaaranżować starą przestrzeń.

3. Parking dla VIP-ów w Miami

Na ekskluzywnym parkingu w Miami jest 300 miejsc postojowych a dodatkowo restauracje i butiki znanych marek. W tym miejscu odbywają się również śluby oraz różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Nic dziwnego, widok z parkingu jest niesamowity.

4. Parking w Birmingham

W Birmingham zbudowano parking, na którym nie muszą pracować ludzie. Wszystko jest całkowicie zautomatyzowane. System zainstalowany na parkingu skanuje samochody, a później wybiera dla nich odpowiednie miejsca parkingowe.

5. Parking w Santa Monica

Elewację budynku parkingu w Santa Monica tworzą LED-owe lampy, a cała infrastruktura zasilana jest energią odnawialną pozyskiwaną przez panele słoneczne. Na parkingu jest aż 900 miejsc postojowych i został on oceniony jako najbardziej ekologiczny parking świata.

6. Parking w Lyonie

Pod Teatrem Celestynów w Lyonie znajduje się siedmiopiętrowy parking podziemny w kształcie cylindra. W środku natomiast znajduje się pusta przestrzeń, a na jej dole zainstalowano obracającą się tarczę złożoną z kilkunastu luster. Całość wygląda niesamowicie, dlatego że gra świateł odbijających się w lustrach jest widoczna nawet z poziomu ulicy.

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Przyjeżdżasz na lotnisko Wrocław? Parking, który prowadzimy, może nie ma baśniowej infrastruktury i nie zapewnia efektów specjalnych, ale jest za to bezpieczny i tani. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.